Jaką bramę wjazdową wybrać?

Już podczas budowy domu, w projekcie uwzględnia się bramę wjazdową oraz jej wymiary. Zgodnie z przepisami szerokość bramy nie powinna być mniejsza niż 2, 4 m, a w praktyce przyjmuje się przynajmniej 3 m. Na rynku firmy oferują wiele rodzajów, ale wszystko zależy od naszych potrzeb. Najczęściej skrzydła bram projektowane są przez producentów. Często wypełnienie można zamontować samemu, dokupując same ramy. Przede wszystkim bramy wjazdowe muszą pasować do stylu ogrodzenia domu oraz by nie powodowały zagrożenia dla ruchu drogowego i dla pieszych.

Rodzaje bram wjazdowych:

– uchylne/rozwierane – mają dwa skrzydła otwierane do środka posesji, dlatego też wjazd powinien być dłuższy od skrzydła minimum o długość samochodu. Jej cena wynosi od 900 zł za wymiary 4×1, 5 m.
– przesuwne – posiadają jedno skrzydło, które przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Do bram wjazdowych przesuwnych zaliczają się samonośne, gdzie skrzydło porusza się po szynie umieszczonej przy dolnym profilu oraz szynowe, co oznacza, że skrzydło porusza się na rolkach po szynie zamocowanej wzdłuż bramy. Ich cena wynosi około 2 tysiące, z czego 1-1, 5 tysiąca to koszt konstrukcji wypełnienia. Warto sprawdzić na www.mexdev.com.pl .

Automatyka do bram

Brama wjazdowa jest podstawowym elementem komunikacji, który montowany jest razem z ogrodzeniem. Można nią sterować ręcznie lub za pomocą pilota czy aplikacji na smartfonie. Do bram wjazdowych uchylnych stosuje się napęd nadziemny lub podziemny. Bramy wjazdowe przesuwne również mają taki system napędu, a dodatkowo skrzydła bramy samonośnej mogą też być otwierane za pomocą kolumny napędowej. Ceny za napęd bramy wjazdowej wahają się od 600 zł do 2 tysięcy.

Komfort korzystania z bram można zauważyć już od pierwszego użycia. Przede wszystkim bramy wjazdowe cechują się wygodą i oszczędnością czasu, zwłaszcza automatyczne, a także nowoczesnym wyglądem. Są wizytówką naszego domu, a także i ogrodzenia. Dlatego nie warto oszczędzać dokonując zakupu, ponieważ solidna i trwała brama, będzie służyć przez lata.

 

Możesz również polubić…