Komody w stylu glamour do salonu

Styl glamour w wykończeniu wnętrz to bardzo bogate i prestiżowe rozwiązanie. Bardzo często decydują się na niego osoby, które cenią sobie komfort, elegancję oraz lubią luksus. Każdy element dekoracyjny oraz aranżacyjny w takich wnętrzach własnie tym się cechuję. Na stylizację glamour bardzo często decydujemy się w naszym salonie, czyli w miejscu, w którym spędzamy najwięcej wolnego czasu, poza snem. To w salonie na co dzień odpoczywamy lub spędzamy czas w gronie rodzinnym, dlatego zależy nam na tym, by miejsce to było komfortowo i estetycznie urządzone.

Domowy salon to również prawdziwa wizytówka domowników. Przecież to w nim przyjmujemy naszych gości i to od jego wystroju w dużej mierze zależy to, jak odbiorą oni nasze mieszkanie lub dom. Właśnie dlatego styl glamour sprawdza się tam idealnie. Na styl glamour, składają się nie tylko dekoracje, ale również meble, a wśród nich między innymi klasyczna komoda, czyli typowy salonowy mebel. To praktyczna opcja, która pozwala na zachowanie porządku w salonie, posiadanie pod ręką wielu przedmiotów, a blat komody to idealne miejsce na umieszczenie na nim prestiżowych dekoracji.

Czym charakteryzuje się komoda glamour?

Przede wszystkim komody w stylu glamour charakteryzują się prestiżem i luksusem oraz estetycznym wykonaniem, dzięki czemu idealnie odzwierciedlają cały zamysł aranżacji. Komody takie powstają z wysokiej jakości drewna z estetycznymi dodatkami, które z jednej strony są funkcjonalne, a z drugiej strony pełnią funkcję dekoracyjną. Prawdziwym hitem są białe, czarne lub granatowe komody w stylu glamour, które idealnie pasują do eleganckich wnętrz. Takie elementy jak nóżki, uchwyty do szafek lub szuflad oraz narożne obicia meble bardzo często wykonane są z metalu, który jest złotego lub srebrnego koloru. To barwy charakterystyczne dla mebli glamour.

Wielkość komody powinna być dopasowana do naszych potrzeb oraz możliwości przestrzennych w salonie. Styl glamour zdecydowanie lepiej sprawdza się w większych salonach, ponieważ gdy są przestronne to jeszcze lepiej jestesmy w stanie doceinć kunszt wykonania oraz jakość mebli i całej aranżacji. Styl glamour lubi zaskakiwać, dlatego nowoczesne i designerskie projekty, na przykład lustrzane fronty i ażurowe dodatki również w nim znajdziemy. Jeżeli zależy nam na prestiżowych wnętrzach to warto rozważyć meble glamour, ale róbmy to z głowa, ponieważ w przypadku tego stylu bardzo szybko hit może przerodzić się w kit.

Możesz również polubić…