Monitoring bezprzewodowy zalety i wady

Dbanie o bezpieczeństwo to bardzo ważny aspekt codziennego funkcjonowanie. Niezależnie od tego, czy chodzi o firmę, czy o dom, warto postawić na sprawdzony i skuteczny system monitoringu. Na rynku możemy wybierać spośród systemów przewodowych oraz bezprzewodowych. W tym tekście postaramy się przybliżyć wady i zalety tego drugiego rozwiązania. Więcej o systemach monitoringu oraz dostępnych opcjach, można przeczytać pod linkiem https://dvspolska.pl/produkty/monitoring-bezprzewodowy/kamery,2,22832. To miejsce, gdzie wybierzemy optymalne rozwiązanie do naszych potrzeb.

Jedną z największych zalet monitoringu bezprzewodowego pozostaje jego montaż. Ze względu na brak okablowania, jest on dużo łatwiejszy od opcji przewodowych. Ponadto instalacja ta nadaje się do zamontowania praktycznie w każdym miejscu i nie wymaga wwiercania się w strukturę ściany budynku lub innej powierzchni. Brak okablowania zwiększa również mobilność kamer, dzięki czemu można zmieniać ich położenie w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kolejną zaletą mogą okazać się niższe koszty instalacji takiego monitoringu. Brak kabli to niższa inwestycja w montaż i znacznie skrócenie procesu doprowadzenia monitoringu do stanu używalności. Jeżeli zmieniamy miejsce zamieszkania, robimy remont w firmie lub zmieniamy otoczenie to z łatwością sprzątniemy instalację i zmienimy jej miejsce przeznaczenia. W przypadku monitoringu przewodowego byłoby to znacznie utrudnione. Szybkość montażu, niezależność kamer oraz ich mobilność to główne zalety tego rozwiązania.

Do minusów takiego rozwiązania mogą należeć ograniczone moce przerobowe kamer. Współczesne bezprzewodowe systemy z powodzeniem poradzą sobie w warunkach domowych lub w mniejszych firmach, ale zdecydowanie trudniej zapewnić skuteczność ich działania w przypadku większej powierzchni, np. magazynu lub biura. Jeżeli zależy nam na spójnym i skutecznym systemie z wieloma kamerami to warto wówczas rozważyć zakup przewodowego rozwiązania. Ostateczna decyzja zależy od preferencji użytkowników.

Możesz również polubić…