Udekoruj swoje wnętrze!

Zawsze marzyłeś o tym, żeby wystrój Twojego pokoju był oryginalny? Spróbuj zastosować wnętrza styl boho! Z naszymi radami nie będziesz bać się już oryginalności w designie. Być może nawet nawet nie wiedziałeś, że taki styl istnieje. Dzięki lekturze tego artykułu dowiesz się czym jest styl boho, jak go tworzyć i czy jest to styl dla dla każdego charakteru człowieka.

Boho? Co to?

Styl boho kojarzy się z bohemą, czyli śrowiskiem artystów, których głównymi wartościami w są sztuka, twórczość i przykładają do tego większą wagę niż do spraw materialnych. Również taki styl odnalazł swoje odzwierciedlenie w estetyce wnętrz. Na pierwszy rzut oka może kojarzyć się z niechlujstwem i tak też w pewnym sensie jest, jednak z czasem dostrzeżemy rodzaj artyzmu w układaniu przedmiotów w pomieszczeniach, grze kolorów oraz kontrastach. W tej stylistyce nie ma większego doboru doboru mebli do pomieszczeń, często są to przypadkowe układy, które nie bazują na wiedzy artystycznej, tylko emocjach. Do minimalistycznego stolika dobieramy najdziwniejszy obraz oraz komodę i taka mieszanka estetyczna z pewnością nie jest dla każdego, jednak jej wartość jest nie do przecenienia. Nie musimy się wiele zastanawiać nad tym co ma stać w jakim miejscu i w porównaniu ze stylem minimalistycznym nie ma zaprogramowanego działania.

Jak już wspomnieliśmy, motorem napędowym są emocje, które wyrażają się w przedmiotach, odwołujących się do natury jak: kolorowe talerze powieszone na szafkach, pomieszczenia w innych kolorach, często do siebie nie pasujących. Oczywiście, nie jest to styl dla każdego, bo gra kolorów i artystyczny nieład z pewnością nie przypasuje osobie pedantycznej, która wszystkie działania musi mieć zaplanowane. Podstawową jego zaletą jest możliwość wyłamywania się spod konwenansów i kupowania takiego przedmiotu na jaki mamy ochotę. Niestety, często bywa, że jest on w przyszłości zastępowany innym, ale cóż… artystyczne dusze tak mają.

Jeżeli jesteś osobą ekscentryczną, która widzi w grze kolorów odzwierciedlenie swojej duszy, to jak najbardziej zachęcamy do tego, żeby stosować taki styl.

 

Możesz również polubić…