Ozdoby do domu w stylu industrialnym

Dom w stylu industrialnym to ostatnio bardzo często wybierane rozwiązanie, które pomaga łączyć tak popularny minimalizm z oryginalnym “sposobem podania” wielu ciekawych dekoracji. Przy okazji pomaga też wykorzystać różne znalezione na strychu dekoracje albo ukryć ewentualne niedociągnięcia remontowe, co też może być ciekawą zaletą takiego stylu.

Styl industrialny – czy musi być zimny i surowy?

Surowość stylu industrialnego to mit, bo choć rzeczywiście nie łączy się on zbyt korzystnie z pluszowymi maskotkami dziecięcymi czy kolorowymi dywanami, to wyeksponowany w odpowiedni sposób może stworzyć nawet przytulne wrażenie. Dużo może tu robić na przykład ciepłe, żółte światło – odbijające się od metalowych ozdób pozwoli dać wrażenie przytulności. Beton na ścianach, metalowe meble, ceglane ozdoby, szkło – to rzeczy stwarzające wrażenie surowych, które warto przełamać na przykład stosując ciekawe tricki ocieplające wnętrze bez zmiany koncepcji stylistycznej.

Jakie to tricki?

Mając salon lub gabinet w stylu industrialnym warto tu i ówdzie dorzucić jakąś piękną zieloną roślinkę, która od razu sygnalizuje “to miejsce jest ciepłe, przytulne i ma świetnych gospodarzy”. Aby roślina wpasowała się w industrialny nastrój, warto włożyć ją do ceramicznej doniczki i umieścić w metalowym kwietniku powieszonym na ścianie. Można też ustawić w kącie dużego salonu efektowny parasolnik czy malutki stoliczek kawowy wykonany z metalu stylizowanego na mosiądz. Ozdoby do domu w stylu industrialnym mogą też być pięknymi ramkami na zdjęcia powieszonymi na ścianach lub ustawionymi na kominku. Takie detale uzmysławiają każdemu gościowi, że ten dom ma swoich właścicieli, nie jest wcale tak surowy, jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka. Dzięki temu nawet w domu w stylu industrialnym można poczuć się ciepło, sympatycznie i przytulnie! Inne drobiazgi, takie jak metalowe lampiony, wieszaki na ubrania i inne dekoracje Dąstal tylko potęgują to wrażenie i dzięki nim dom staje się bardziej rodzinny, ponadczasowy i ma zapewniony swój industrialny klimat.

Możesz również polubić…