Ręcznie robione firanki czy zazdrostki handmade?

Niezależnie od tego czy urządzasz nowy dom czy jesteś po małym remoncie pojawiają się pytania dotyczące wystroju wnętrza. W pokojach nieustannie królują firanki, a w kuchniach prawdziwy renesans przeżywają obecnie zazdrostki w oknach kuchennych – dzięki mnogości wzorów oraz materiałów pasują one idealnie zarówno do klasycznych wnętrz jak i nowoczesnych kuchni w surowym, skandynawskim, klimacie.

Zazdrostki – jakie wybrać?

Jeżeli zdecydowałaś już, iż Twoje okna w kuchni zdobić będą zazdrostki pewnie zastanawiasz się nad tym jaka będzie ich odpowiednia długość, styl oraz w jaki sposób poprawnie dobrać ich szerokość. Standardowe zazdrostki w marketach dostępne są w standardowych rozmiarach, które nie do końca odpowiadają Twoim potrzebom? Może to pierwszy sygnał, iż warto zdecydować się na ręcznie szyte zazdrostki, które oprócz idealnego dopasowania pod względem wymiarów będą również dokładnie taką ozdobą, jaką sobie wymarzysz.

Zazdrostki – gdzie kupić?

Tutaj odpowiedzi na pytania z poprzedniego akapitu zdecydowanie ułatwią Ci podjęcie prawidłowej decyzji. Jeżeli Twoje okno jest standardowych wymiarów, a „efekt wow” nie jest Ci niezbędny, wówczas możesz skierować swoje kroki do popularnego marketu z elementami wystroju wnętrz – jest to najpopularniejsze i najszybsze rozwiązanie – efekt nie będzie jednak wyjątkowy i Twoje okna przepadną w morzu identycznych wystrojów. Jeżeli jednak chcesz zdecydowanie, aby okna w Twojej kuchni odpowiadały Twoim upodobaniom i wyrażały Ciebie, wówczas powinnaś zdecydować się na ręcznie robione zazdrostki. Jednym z moich ulubionych miejsc w sieci, gdzie znajduję prawdziwe perełki jest galeria rękodzieła Artillo.pl. Portal ten zrzesza tysiące Projektantów, którzy tworzą na indywidualne zamówienie.

Zasłony handmade czy firanki ręcznie robione?

Sugerujemy, aby nie zadawać sobie pytania „czy”. Te rzeczy zdecydowanie powinny występować razem. Zazdrostki idealnie nadają się do kuchni, a ręcznie szyte firanki będą ozdobą salonu, gabinetu czy przytulnej sypialni. Decydując się na gotowe rozwiązania nie będzie łatwym dobranie spójnej stylizacji dla wszystkich pomieszczeń, ale jeżeli zdecydujesz się na rękodzieło wówczas zarówno zazdrostki do kuchni jak i firanki do salonu mogą ze sobą idealnie współgrać.

Możesz również polubić…