Stół okrągły – w jakim salonie się sprawdzi

Okrągłe stoły nadal nie tracą na wartości i nadal zaliczane są do jednych z najbardziej popularnych mebli, jakie można sobie wyobrazić. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ okrągłe blaty są wyjątkowo poręczne, dają szerokie pole do popisu w zakresie aranżacyjnym oraz z wielu przypadkach pozwalają na stworzenie przytulnego rodzinnego wnętrza. Sprawdź, czy stoły z okrągłym blatem sprawdzą się w małych i dużych salonach oraz jak sobie z nim poradzić, kiedy jesteśmy właścicielami salonu z aneksem kuchennym.

Nie od dziś stoły do salonu są kwestią dyskusyjną i wiele osób zastanawia się, czy lepiej jest postawić na mebel ładny, czy może lepiej na stół praktyczny. Kupując stół z okrągłym blatem nie trzeba dokonywać takiego wyboru. Meble tego typu odznaczają się uniwersalnym designem i są w stanie podkreślić wyjątkowość każdego z wnętrz.

Salon z okrągłym stołem

Stół z okrągłym blatem najlepiej sprawdza się w dużym, przestronnym salonie. Mebel umieszczony w centrum takiego pomieszczenia, czyni go bardziej dostojnym oraz pozwala na wygodne spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Co więcej, stół z okrągłym blatem jest w stanie dopasować się do większości aranżacji. Zarówno miłośnicy stylu nowoczesnego, jak i tych nieco bardziej klasycznych będą mieli szansę na stworzenie przypadającej do gustu kompozycji. W dużym salonie sprawdzi się stół w każdym kolorze oraz wykonany z każdego rodzaju materiału, wybór nie należy do najtrudniejszych.

Stół z okrągłym blatem może być jednak małym problemem w salonie niewielkich rozmiarów. Wtedy zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na blat o niewielkiej średnicy, który wspierany jest przez jedną, stabilną nogę. Warto mieć na uwadze, że niewielkie przestrzenie w połączeniu z dużymi rodzinami, lepiej sprawdzą się posiadając stół z rozkładanym blatem.

Salon z aneksem kuchennym

Tutaj zdecydowanie lepiej jest postawić na stół z prostokątnym blatem. Jego umiejętne ustawienie sprawi, że otrzymasz dwie strefy – kuchenną i salonową w jednym wnętrzu.

Możesz również polubić…