Gdzie wykorzystać płytę laminowaną?

Płyta laminowana to bardzo popularny materiał drewnopochodny, który bez problemu znajdziemy w większości sklepów z wyposażeniem budowlanym lub z materiałami do produkcji mebli. Czym jest taka płyta? To płyta wiórowa lub płyta MDF, która została wykończona ozdobnym laminatem. Wpływa on nie tylko na estetykę tej płyty, ale również na wzrost jej wytrzymałości, co doceniane jest przez osoby, które na co dzień zajmują się na przykład wykończeniem wnętrz. Płyty takie dostępne są w wielu barwach, dzięki czemu bez trudu dobierzemy kolorystykę materiału, która będzie dopasowana do naszych potrzeb.

Płyty laminowane wykorzystywane są przede wszystkim w branży meblowej. Dzięki nim można stworzyć meble do każdej domowej przestrzeni. Ich atutem jest nie tylko unikalna estetyka i wytrzymałość, ale również dość niska cena w porównaniu z innymi materiałami do produkcji mebli. Niektóre laminaty są również bardzo odporne na wilgoć, dzięki czemu płyty takie można wykorzystywać do produkcji blatów w pobliżu źródeł wody, na przykład w domowych kuchniach lub łazienkach. Z płyty laminowanych najcześciej tworzy się estetyczne fronty meblowe i mogą być one wykorzystywane zarówno do produkcji nowych modeli oraz do renowacji i odświeżania starszych mebli.

Co jeszcze można zrobić z płytą laminowaną?

Materiały drewnopochodne, w tym również płyty laminowane, coraz chętniej wykorzystywane są w wykończeniu wnętrz. Można z nich tworzyć dekoracyjne panele ścienne, parapety, czy też wspomniane już blaty. Ponadto możemy z takich płyt tworzyć również mniejsze dekoracje, a skala wykorzystania płyt laminowanych w codziennym życiu często zależy od naszej wyobraźni.

Płyty takie powstają z wiórów drzewnych, które następnie klejone są żywicą. To wszystko pokrywane jest estetycznym laminatem w wybranym kolorze oraz o odpowiedniej strukturze. Na ich popularność wpływa nie tylko niska cena i unikalny wygląd, ale również odpornoć na zabrudzenia i działanie wysokich temperatur. Płyta ta jest również bardzo wdzięczna w obróbce, dzięki swojej elastyczności. To sprawia, że wykorzystywana jest zarówno przez profesjonalistów oraz amatorów, którzy lubią majsterkować w domowym zaciszu.

Możesz również polubić…