Trzpienie do zgrzewania, uszczelnienie dławnicy

Wewnętrzne uszczelnienie wysokociśnieniowe, które znajduje się po stronie niskociśnieniowej pompy, służy do uszczelnienia pomiędzy obracającym się wałem a zewnętrzną stroną obudowy dławnicy. Niewielkie nadciśnienie jest utrzymywane na zewnątrz uszczelnienia przez wodę z wnętrza pompy. Dławnice są wykonane z mosiądzu lub brązu, z odpowiednimi tulejami i pierścieniami uszczelniającymi, aby zapewnić długi okres eksploatacji.

Uszczelnienie dławnicy

Dławnica składa się z dwóch koncentrycznych tulei, po jednej na każdy koniec wirnika pompy. Są one gwintowane na przeciwległych końcach odlewu korpusu. Wirniki obracają się w tych tulejach i są uszczelnione za pomocą uszczelek mechanicznych (uszczelnienie) na obu końcach. Woda jest wtryskiwana do dławnicy przez płaszcz wodny wokół każdego wirnika, zapewniając funkcję chłodzenia i płukania. Dławnica zapewnia również regulowaną metodę kontroli przecieków obok każdego uszczelnienia końcowego.

Uszczelnienia dławnicowe są ważną częścią pompy. Uszczelnienie dławnicowe to pierścień umieszczony wokół obracającego się wału pompy, który umożliwia przepływ cieczy przy jednoczesnym utrzymaniu ciśnienia i zapobieganiu przeciekom. Uszczelnienie dławnicowe składa się z dławnicy i szczeliwa, przy czym to ostatnie jest na tyle miękkie, że może być ściskane w celu utworzenia uszczelnienia wokół wału.

Ogólnie zaleca się, aby grubość szczeliwa nie była większa niż 1/8 cala. Jeżeli jest ono zbyt grube, wówczas tarcie wzrośnie i zużycie wału będzie następowało w szybszym tempie. Zamiana szczeliwa konwencjonalnego na szczeliwo plecione powinna być rozważona w przypadku wystąpienia problemów z przeciekami, ponieważ szczeliwo plecione ma dłuższą żywotność niż szczeliwo konwencjonalne.

Trzpienie (kołki) do zgrzewania

Kołki spawalnicze, znane również jako kołki łukowe lub kołki oporowe, są popularną alternatywą dla tradycyjnych gwintowanych elementów złącznych w wielu zastosowaniach. Proces produkcyjny wykorzystywany do ich wytwarzania nazywa się zgrzewaniem oporowym.

W tym procesie prąd elektryczny jest używany do wytworzenia ciepła poprzez opór w dwóch kawałkach metalu, gdy są one do siebie dociskane.

Kołek do zgrzewania składa się z cylindrycznego łba i korpusu, który jest zwykle gwintowany do użycia z nakrętką. Kołek jest dostępny w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Na końcu, naprzeciwko głowicy, korpus może być gwintowany lub niegwintowany i może być stożkowy, tak aby po przyspawaniu na miejsce tworzył szczelne połączenie z materiałem, do którego jest przyspawany.

Kołek do spawania, znany również jako kołek do spawania, jest rodzajem łącznika, który jest używany w wielu różnych gałęziach przemysłu do montażu części poprzez wykorzystanie ciepła oporowego. Kołek jest rzeczywiście przyspawany do innego elementu metalowego poprzez ogrzewanie końcówki kołka za pomocą łuku elektrycznego lub indukcji, aż stopi się i przywiązuje się do elementu.

Objaśnienia

Zgrzewanie kołków – proces zgrzewania kołków obejmuje szeroki zakres elementów złącznych stosowanych do łączenia metalu z metalem lub metalu z innymi materiałami.

Zgrzewanie kołków – jak sama nazwa wskazuje, kołek to trzpień z łbem wykonany ze stali, aluminium lub innych stopów. Kołki mogą być ciągnięte z drutu lub cięte z rur.

Zgrzewanie sworzni – większość sworzni jest gwintowana, choć niektóre są niegwintowane, a inne są gwintowane na jednym końcu, a niegwintowane na drugim.

Zgrzewanie sworzni – rozmiary różnią się w zależności od zastosowania i mogą wynosić od 1/16″ do 3″, przy długościach do 12″.

Możesz również polubić…